Hitetlenkedve hallgattuk a 2023-as verseny eredményhirdetésének utolsó mondatait, hogy Mackó távozásával megszűnhet egyik kedvenc nyári programunk. Sokan kértétek az Őrségben, hogy keressük meg a módját a folytatásnak, így a már ismert szervező csapat minden tagjának támogatásával – ideértve Mackót is – folytatódik túraverseny sorozatunk. Alapvetően hűen a hagyományainkhoz, némiképp versenyzői szemmel is megírva a 2024-es útvonalat.
Az útvonal tervezést és számos szervezői feladatot (Gs)Misi vette át, míg a csapat többi tagja minden egyéb szervezési, lebonyolítási feladat megoldásában nyújt aktív segítséget.
Szóval megyünk tovább, azaz szeretnék tovább menni veletek. A teljes költségvetést is átgondoltuk annak érdekében, hogy fenntartható legyen a futamsorozat, finanszírozva a minimálisan szükséges, valós nettó szervezési költségeket.
A Silkolene motoRun egy nemzetközi közutakon zajló motoros tájékozódási túraverseny, amelyen az indulók tájékozódási képességüket és precíz, szabályos motorozási tudásukat tehetik próbára. A szervező csapat tagjai közül többen részt vettünk a 2010 után rendezett Bike Maraton futamok előkészítésében és lebonyolításában. A 2005 óta létező Bike Maratonokon és az ugyanezen időszakban szervezett BMW MTM 24 órás túraversenyeken sokáig versenyzőként álltunk rajthoz, majd a 2011-es Test Run már részvételünkkel került megrendezésre. 2012-ben a szezon végén, az Aegon és a BMW támogatásával ismét 24 órás Bike Maratont rendeztünk. 2013-ban a BMW első számú támogatóvá lépett elő, így ismét némileg újszerű 24 órás Bike Maraton nemzetközi túraverseny volt, de most már a szezon kellemesebb részében, július elején. A verseny újdonsága a “rendes” éjszakai pihenő volt, így “csupán” szűk 900 kilométeres távot kellett abszolválni a 2 vagy 3 motorból álló csapatoknak. Ez a rendszer azután annyit változott, hogy a program már pénteken elindult, a verseny maga azonban szombat este véget is ért – így a mezőny a közös szálláson két éjszakát töltött együtt. A 2024-es verseny, a 2023-ban bevált módon csütörtök esti regisztrációval kezdődik, majd közel azonos hosszúságú pénteki és szombati versenytáv után ér célba. Az útvonal 2 országot is érinteni fog!
A versenyen csak azok a 2-4 motorból álló csapatok indulhatnak (utas szállítása megengedett), akiknek a nevezését a szervezők visszaigazolták. A versenyt csapatversenyként szervezzük, így csak azok a csapatok értékelhetők, amelynek legalább két tagja teljesítette a távot, tehát motoron be is érkezett a célba. A csapatok indulási sorrendjét a helyszíni regisztráció dönti el, amire a verseny előtti esti közös vacsora után, annak helyszínén kerül sor. A versenytávon a rajzos (roadbook) itiner alapján kell végignavigálni. A csapatok minden tagja kap itinert. Megadjuk azt az átlagsebességet is, amelyet újabb átlagsebesség utasításig tartani kell az útvonal során. A cél navigációs hiba nélkül pontosan a megadott átlagsebességekkel végigmotorozni a teljes távot és teljesíteni valamennyi feladatot.
A verseny pénteken reggel indul és szombat késő délután ér célba. A regisztráció a rajt előtti nap 19 órakor kezdődik, ekkor kell az egyénileg nevezett résztvevőknek csapatokat alkotniuk. A csapatok egyaránt állhatnak kettő, három vagy négy motorból, a csapat létszáma tehát 2-8 fő lehet (a motorok és az utasok számának függvényében). Az első csapat pénteken 9:00-kor rajtol, a többiek 1,5 vagy 2 percenként követik (a mezőny méretének függvényében). A verseny első felének végén az átlag tartása esetén még sötétedés előtt éjszakai pihenőre érkeznek be a versenyzők, ahol meleg vacsora várja őket. A verseny második része szombaton reggel 9:00-kor indul és hasonló lebonyolítási rendszert követve ugyanaz nap késő délután ér célba. A befutó után is közös meleg vacsora következik, majd vasárnap reggel 9:30-kor az eredményhirdetéssel zárul a program. A verseny távját a csapatoknak a közlekedési szabályok betartása mellett a szervezők által meghatározott útvonalon és átlagsebességgel kell teljesíteniük. A táv végig burkolt, aszfaltos úton vezet. A versenyen való részvétel semmiféle jogosultságot nem ad a közlekedési szabályok be nem tartására, a bírságolás elkerülés érdekében nem lehet hivatkozni rá. A versenyen mindenki saját felelősségére vesz részt, ezt a felelősséget nem háríthatja át, nem ruházhatja másra. Ezt minden jelentkező a jelentkezésével együtt tudomásul veszi és elfogadja.
A szervezők a szakaszokon tetszés szerint ellenőrizhetik a csapatok átlagsebességét, valamint a csapatvezető motor kilométerórájának állását. Ez oly módon történik, hogy a pontőrhöz érkező csapat rajtszáma alapján a pontőr felírja az érkezési időt és a csapatvezető motor kilométeróra-állását (az össz-kilométer mellett az egyik, reggel lenullázott rész-számláló adatát is), illetve további információkat ad a csapatnak. Az előírt átlagtól való eltérés minden kilométer/órája 1 hibapontot jelent késés esetén és 10 hibapontot korai érkezés esetén. A rendezők által előzetesen regisztrált versenytávtól eltérő utat megtevő, vagy rövidebb távon érkező csapatok 1 hibapontot kapnak kilométerenként. FONTOS: a csapatot vezető motor kilométerórájához a rajt előtti regisztrációkor a csapatkapitány megadhat egy korrekciós szorzót – a regisztrált távolságokat ezután ennek figyelembevételével számítják ki az értékeléskor a szervezők. Amennyiben egy csapat az etap során észleli a pontőrt és annak látótávolságában félreáll, a pontőrnek kötelessége odaérkezettként feljegyezni a csapatot. Amennyiben a csapat rossz irányból érkezik a pontőrhöz, az átlagsebességtől és a távolságtól való eltérésen felül további 10 hibapontot kap. Amennyiben egy csapat kihagy egy ellenőrzési pontot, 50 hibapontot kap. Útvonaltévesztés esetén a résztvevőknek lehetőségük van felhívni egy diszpécsert, aki helyzetük meghatározása után segít nekik eljutni a legközelebbi itiner pontig, és onnan jó irányba folytatni a versenyt. Ez a “szolgáltatás” 10 hibapontba kerül. A versenyt az a csapat nyeri, amely a táv során a legkevesebb hibapontot szerzi meg. FIGYELEM! NEM ÉRDEMES ROHANNI! A szakaszok átlagsebessége úgy kerül meghatározásra, hogy csak a KRESZ szabályok maximális betartásával hibapont nélkül teljesíthetőek.
A verseny feladása vagy különleges szituáció (baleset, meghibásodás) esetén a résztvevők kötelesek felhívni az itineren olvasható információs telefonszámot és beszámolni a szervezőknek a történtekről. Amennyiben egy kettőnél több motorból álló csapat egyik tagja kiesik, a megmaradt motorok érvényesen befejezhetik a futamot. Kivétel azokban az esetekben, ha a csapatvezető motor magára marad (egyedül nem lehet részt venni a versenyen), illetve amikor a csapatkapitány adja fel, hiszen ekkor a távolság ellenőrizhetetlensége miatt az egész csapat kénytelen feladni a küzdelmet.
Típusa | Ára | Tartalma |
---|---|---|
Vezető | 28.800 Ft | Két vacsora Füzérkomlóson, itiner, rajtszám, emlékpóló, oklevél. |
Utas | 18.800Ft | Két vacsora Füzérkomlóson, itiner, emlékpóló, oklevél. |
A részvételi díj nem tartalmazza az üzemanyag-költséget, a szállásokat, a vacsorán felüli fogyasztást, a további étkezéseket, a kötelező- és egyéb jármű- és személyi biztosításokat. |